Rekabet Kurumu’ndan Arçelik’e 365 milyon liralık idari para cezası

📣 Rekabet Kurumu tarafından Arçelik Pazarlama A.Ş. hakkında yürütülen soruşturma 365 milyon liralık idari para cezasıyla sonuçlandı.

Arçelik Pazarlama AŞ’nin yeniden satış fiyatı tespitinde bulunmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiasına yönelik olarak yürütülen soruşturmanın tamamlandığı, bugün Rekabet Kurumu sitesinde duyuruldu. Duyuruya ulaşmak için bkz:

https://lnkd.in/d8BaGguu

Karara ilişkin olarak Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolu açık olup gerekçeli karar daha sonra yayımlanacaktır. Gerekçeli kararın yayımlanması, 10-12 ayı bulabilmektedir.

📣 The investigation conducted by the Rekabet Kurumu against Arçelik Pazarlama A.Ş. resulted in an administrative fine of 365 million Turkish Liras (approx. EUR 12 m).

Turkish Competition Authority announced today that the investigation into the allegation that Arçelik Pazarlama A.Ş. violated Article 4 of the Law No. 4054 on the Protection of Competition by resale price fixing has been completed. For the announcement, please see:

https://lnkd.in/d8BaGguu

The decision is appealable at the Ankara Administrative Courts and the reasoned decision will be published later. The publication of the reasoned decision may take 10-12 months.

Sosyal Medyada Paylaş:

Günay & Erdoğan Avukatlık Bürosu ismini veya yahut ekibimizin ismini kullanmak suretiyle farklı telefon numaraları üzerinden insanlara mesajlar gönderildiği, para talep edildiği ve insanların dolandırılmaya çalışıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Büromuzun söz konusu mesajlarda yer alan IFON HB veya bu anlamda başka herhangi bir oluşumla ilgisi bulunmadığı gibi mesaj ve link göndermek suretiyle ödeme talep etmek gibi bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu kapsamda, söz konusu mesaj ve aramalara itibar etmemenizi bildirir, tarafımıza ulaştırılan numaralar hakkında yasal yollara başvurduğumuzu ve başvurmaya devam edeceğimizi ilan ederiz.