Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon

Günay&Erdoğan olarak yazılım ve teknoloji başta olmak üzere; yayıncılık, dijital platformlar, e-ticaret, e-sağlık, fintech, blockchain, reklamcılık gibi çeşitli alanlarda faal müvekkillere danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Teknoloji gelişmelerini yakından takip eden ekibimiz ile Teknoloji ile ilgili bütün alanlarda oldukça iddialıyız.

Çeşitli sektörlerdeki deneyimlerinden yararlanan avukatlarımız, endüstri devlerinden yeni teknoloji girişimlerine kadar geniş bir yelpazedeki firmalara hukuki çözümler sunmaktadır. Bilişim teknolojilerindeki son gelişmeleri yakından takip eden ekibimiz, bilişim altyapısı, bulut hizmetleri, yazılım lisans sözleşmeleri, yazılım geliştirme sözleşmeleri, e-ticaret, fintek ve yeni medya ve eğlence ile ilgili kurumsal konular gibi spesifik teknoloji konularını ele almaktadır.

Firmamız, internet servis sağlayıcıları, sabit telefon operatörleri, yazılım şirketleri, teknoloji tedarikçileri, dijital dönüşüm sağlayan şirketler, içerik sağlayıcılar ve hosting şirketlerine sektörde ihtiyaç duyulan sözleşmeler konusunda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu kapsamda abonelik, ara bağlantı, roaming, altyapı kullanımı ve işletimi, ortak yerleşim, tesis paylaşımı, devir, lisans ve sertifika, ortaklık ve imtiyaz sözleşmeleri yer almaktadır. Ayrıca telekomünikasyon lisans başvuruları gibi gerekli prosedürleri de yürütmekteyiz.

Uyuşmazlık çözüm ekibimiz son derece yeteneklidir ve teknoloji-telekomünikasyon şirketlerini haksız rekabet içeren davalarda veya ticaret, rekabet, borçlar veya tüketici hukuku ile ilgili davalarda, lisans ve sertifikalara ilişkin idari davalarda veya idari cezalar için iptal davalarında ulusal ve uluslararası mahkemeler ile tahkim kuruluşları önünde temsil etmektedir.

Ayrıca, bu alanda faaliyet gösteren müvekkillerimiz için kişisel verilerin korunması, rekabet ve iş hukuku alanlarında uyum programları sunmakta, fikri mülkiyet, tescil ve patent ihlali davalarında müvekkillerimizi temsil etmekteyiz.

Sektörler

Günay & Erdoğan Avukatlık Bürosu ismini veya yahut ekibimizin ismini kullanmak suretiyle farklı telefon numaraları üzerinden insanlara mesajlar gönderildiği, para talep edildiği ve insanların dolandırılmaya çalışıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Büromuzun söz konusu mesajlarda yer alan IFON HB veya bu anlamda başka herhangi bir oluşumla ilgisi bulunmadığı gibi mesaj ve link göndermek suretiyle ödeme talep etmek gibi bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu kapsamda, söz konusu mesaj ve aramalara itibar etmemenizi bildirir, tarafımıza ulaştırılan numaralar hakkında yasal yollara başvurduğumuzu ve başvurmaya devam edeceğimizi ilan ederiz.