Tarım, Gıda ve Perakende

Tarım ve gıda endüstrisi, geniş tedarik ağı ve tarım teknolojilerinin hızlı gelişimi ile dünya çapında birçok sektöre önemli bir katkıda bulunmaktadır. Ekibimiz, sektördeki küresel değişimleri anlamakta ve üretimden nihai kullanıcılara kadar gıda zinciri boyunca üretici ve tedarikçi müvekkillere hukuki çözümler sunmaktadır.

Tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketlere danışmanlık hizmetleri sunarak, ekim, hasat, işleme, paketleme, dağıtım ve tüketiciye ulaştırma dahil olmak üzere tüm aşamalarda çeşitli hukuki konular ve işlemlerde yardımcı oluyoruz.

Tarım ve gıda sektörüne yönelik hizmetlerimiz, üretim ve tedarik sözleşmelerinin hazırlanması, irtifak haklarının tanınması, sözleşmelerin müzakere edilmesi ve yürütülmesi ve teminat yapılarının oluşturulması dahil olmak üzere çok çeşitli hukuki alanları kapsamaktadır. Ayrıca gıda üretimi ve tedariki için gayrimenkul kullanımı, kira ve gelir kirası sözleşmeleri için de hukuki destek sağlıyoruz.

Ekibimiz, müvekkillerin ruhsat ve izin prosedürleri de dahil olmak üzere ürün üretimi, satışı, işlenmesi ve nakliyesi ile ilgili yasal yükümlülükler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır. Ayrıca, sektördeki yerel mevzuat ve düzenlemeler tarafından sunulan mevcut fırsatları izliyor, değerlendiriyor ve müvekkillerimizi ivedilikle bu gelişmelere istinaden bilgilendiriyoruz.

Günay&Erdoğan olarak ayrıca çeşitli yerli ve uluslararası perakende kuruluşlarına hukuki danışmanlık ve temsil hizmeti veriyoruz. Perakende sektörüne yönelik hizmetlerimiz arasında dağıtım sözleşmeleri, distribütörlük, aracılık ve acentelik, franchise, satış ve tedarik sözleşmeleri, hisse tedarik, satış ve devir işlemleri yer almaktadır.

Sektörler

Günay & Erdoğan Avukatlık Bürosu ismini veya yahut ekibimizin ismini kullanmak suretiyle farklı telefon numaraları üzerinden insanlara mesajlar gönderildiği, para talep edildiği ve insanların dolandırılmaya çalışıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Büromuzun söz konusu mesajlarda yer alan IFON HB veya bu anlamda başka herhangi bir oluşumla ilgisi bulunmadığı gibi mesaj ve link göndermek suretiyle ödeme talep etmek gibi bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu kapsamda, söz konusu mesaj ve aramalara itibar etmemenizi bildirir, tarafımıza ulaştırılan numaralar hakkında yasal yollara başvurduğumuzu ve başvurmaya devam edeceğimizi ilan ederiz.