Otomotiv

Otomotiv endüstrisi, yerli ve yabancı yatırımları çekerek Türkiye ekonomisinin önemli bir bileşeni haline gelmiştir. Ekibimiz, otomotiv sektöründe faal müvekkillerimizin üretim, tedarik, satış ve satış sonrası hizmetler de dahil olmak üzere işlerinin tüm yönleri için gerekli yasal çerçeveyi oluşturmalarını sağlamaktadır. Günay & Erdoğan, müvekkillerinin ülkemizdeki mevzuata tam uyumlu hale gelebilmeleri için uyum çalışmaları yapmakta ve müvekkillerin ihtiyaç duyduğu rehberklik ve danışmanlık hizmetini sağlamaktadır.

Avukatlarımız, otomotiv sektöründe araç kiralama ve satış, tamir, bakım ve onarım sözleşmeleri ile bayilik, acentelik ve distribütörlük sözleşmelerinin hazırlanması ve düzenlenmesinde aktif olarak görev almaktadır. Günay & Erdoğan, rekabet hukuku ihlalleri, haksız ticari uygulamalar, çeşitli maddi ve manevi tazminat davaları da dahil olmak üzere dava ve tahkim süreçlerini takip etmektedir.

Günay&Erdoğan, otomotiv sektöründeki rekabet soruşturmalarında hukuki destek sağlamanın yanı sıra, yeniden yapılandırma, iş hukuku, fikri mülkiyet hukuku, sigorta hukuku ve finansman sözleşmelerinin yürütülmesi gibi diğer alanlarda da müvekkillerine hukuki destek sunmaktadır.

Sektörler

Günay & Erdoğan Avukatlık Bürosu ismini veya yahut ekibimizin ismini kullanmak suretiyle farklı telefon numaraları üzerinden insanlara mesajlar gönderildiği, para talep edildiği ve insanların dolandırılmaya çalışıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Büromuzun söz konusu mesajlarda yer alan IFON HB veya bu anlamda başka herhangi bir oluşumla ilgisi bulunmadığı gibi mesaj ve link göndermek suretiyle ödeme talep etmek gibi bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu kapsamda, söz konusu mesaj ve aramalara itibar etmemenizi bildirir, tarafımıza ulaştırılan numaralar hakkında yasal yollara başvurduğumuzu ve başvurmaya devam edeceğimizi ilan ederiz.