Bankacılık, Finansal Hizmetler ve Sermaye Piyasaları

Günay&Erdoğan, varlık fonları, yatırım fonları, sigorta şirketleri, ödeme ve elektronik para kuruluşları, fintek girişimleri, faktoring, finansal kiralama ve varlık yönetim şirketleri gibi çeşitli alanlardaki şirketlere hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Uzman ekibimiz, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası , Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu , Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Sigorta Birliği ve Bilgi Teknolojileri Kurumu  gibi kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen ve denetlenen sektördeki gelişmeleri yakından takip etmekte ve müvekkillerin sermaye piyasası gerekliliklerine uyum sağlamalarına destek vermektedir.

Ekibimiz, borç, hisse senedi, hisse senedine bağlı ve yapılandırılmış ürünler, yeniden yapılandırma projeleri, proje finansmanı, kredi sözleşmeleri, halka arz ve tahvil ihracı gibi konular da dahil olmak üzere çok çeşitli sermaye piyasası işlemleri ve finansal işlemlerde hukuki hizmet sunmaktadır. İhraççılara, yüklenicilere ve düzenleyicilere hem menkul kıymetler mevzuatına ilişkin danışmanlık hem de işlem yapılandırma hizmetleri sunmaktayız. Öz sermaye ve borç arzları, özel sermaye/girişim sermayesi, yatırım ortaklıkları, ters listeleme, sukuk ve diğer İslami finans araçları, türev ürünler, sermaye piyasası kurumlarının lisanslanması, yabancı ve yerel yatırım fonları ve gayrimenkul ve düzenli yatırım ortaklıkları dahil olmak üzere bu sektörlerin farklı alanlarında müvekkillerimize danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

 

Özel düzenlemelere ve denetim yapılarına tabi şirketlere bankacılık ve sermaye piyasası mevzuatı, günlük hukuki konular, ticari uyuşmazlıkların çözümü, uyum, rekabet hukuku, veri güvenliği gibi birçok alanda hukuki hizmet vermekteyiz.

Ayrıca, fintek sektöründe faaliyet gösteren müvekkillerimize yazılım geliştirme ve lisanslama, sistem tedariki ve entegrasyonu, veri koruma ve gizliliği, bilgi güvenliği ve veri kaydı, mevzuata uyum, bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin birleşme ve devralmaları, bu şirketlerle ortak girişimler ve bu alanlarda gerekli rekabet onaylarının alınması, finansal teknoloji alanında tüketicinin korunması, tedarikçi ve müşteri sözleşmeleri, patent, telif, marka ve yenilikçi yazılım ve teknolojilerin fikri mülkiyet haklarının korunması, dava, tahkim ve arabuluculuk dahil olmak üzere bilişim teknolojileri alanındaki uyuşmazlıklar ve e-ticaret ve çevrim içi ticari iletişim alanlarında hukuki destek sağlamaktadır.

Sektörler

Günay & Erdoğan Avukatlık Bürosu ismini veya yahut ekibimizin ismini kullanmak suretiyle farklı telefon numaraları üzerinden insanlara mesajlar gönderildiği, para talep edildiği ve insanların dolandırılmaya çalışıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Büromuzun söz konusu mesajlarda yer alan IFON HB veya bu anlamda başka herhangi bir oluşumla ilgisi bulunmadığı gibi mesaj ve link göndermek suretiyle ödeme talep etmek gibi bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu kapsamda, söz konusu mesaj ve aramalara itibar etmemenizi bildirir, tarafımıza ulaştırılan numaralar hakkında yasal yollara başvurduğumuzu ve başvurmaya devam edeceğimizi ilan ederiz.