Rekabet Hukuku

Deneyimli rekabet hukuku ekibimiz, Rekabet Kurumunda görev yapmış eski bir rekabet uzmanı ve raportör tarafından yönetilmektedir ve bu da bizi hem yerel hem de uluslararası müvekkillere tüm rekabet hukuku konularında danışmanlık vermek için benzersiz bir şekilde nitelikli kılmaktadır.

Çeşitli türlerdeki yatay ve dikey anlaşmalar, hâkim durumun kötüye kullanılması iddiaları ve muafiyet/menfi tespit başvurularının ele alınmasından, yapısal/davranışsal taahhütlerle birlikte Faz I ve Faz II incelemeleri de dahil olmak üzere karmaşık yerel ve uluslararası birleşme davalarının yönetilmesine kadar bir dizi konuda kapsamlı hukuki destek sağlıyoruz.

Müvekkillerimizi, birleşme ve devralma işlemlerinde bildirilebilirlik analizinin yapılmasından Rekabet Kurumuna sunulacak bildirimlerin hazırlanmasına ve hatta önaraştırma ve/veya soruşturmalarda yerinde incelemeler sırasında desteklemeye kadar tüm süreç boyunca hukuki hizmet sağlıyoruz.

Ekibimiz Faz-I incelemesinde kapsamlı deneyime sahiptir, ancak daha da önemlisi, Faz-II inceleme sürecinde benzersiz bir deneyime sahiptir. Bu durum, bizleri, birleşme devralma bildirimlerinde karmaşık bir süreci beraberinde getiren incelemelerde donanımlı kılmaktadır.

Hukuki hizmetlerimize ek olarak, müvekkillerimizin rekabet kurallarına azami uyumlarını sağlamak için rekabet hukuku alanında eğitimler, uyum programları ve çalıştaylar da düzenliyoruz. Amacımız, müvekkillerimizin rekabet hukuku uyum sürecini başarılı ve etkin bir şekilde yönetebilmeleri için riskleri doğru tespit etmek ve riskleri yönetebilmek için ihtiyaç duydukları danışmanlığı sağlayabilmektir.

Faaliyet Alanları

Günay & Erdoğan Avukatlık Bürosu ismini veya yahut ekibimizin ismini kullanmak suretiyle farklı telefon numaraları üzerinden insanlara mesajlar gönderildiği, para talep edildiği ve insanların dolandırılmaya çalışıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Büromuzun söz konusu mesajlarda yer alan IFON HB veya bu anlamda başka herhangi bir oluşumla ilgisi bulunmadığı gibi mesaj ve link göndermek suretiyle ödeme talep etmek gibi bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu kapsamda, söz konusu mesaj ve aramalara itibar etmemenizi bildirir, tarafımıza ulaştırılan numaralar hakkında yasal yollara başvurduğumuzu ve başvurmaya devam edeceğimizi ilan ederiz.