Elif Gökşen Köstem

Ortak

Özgeçmiş

Av. Dr. Elif Gökşen Köstem, ceza hukuku, insan hakları hukuku, mülteci hukuku, idare hukuku, uluslararası hukuk, göç hukuku, uluslararası sivil toplum kuruluşları ve uluslararası ceza hukuku alanlarında uzmanlaşmış bir avukattır. New York’taki Columbia Hukuk Fakültesi’nde uzmanlık alanlarıyla ilgili akademik araştırmalar yapmıştır.

Gökşen Köstem, Günay Erdoğan Hukuk Bürosu’na katılmadan önce Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde çalışmıştır. Halen Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Uluslararası Ceza Hukuku dersleri vermektedir. Ekibimizin değerli bir üyesi olarak Sayın Gökşen Köstem, geniş mesleki deneyim ve uzmanlığından yararlanarak müvekkillere hukukun çeşitli alanlarında stratejik hukuki hizmetler sunmaktadır.

Gökşen Köstem, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yarı zamanlı olarak uluslararası ceza hukuku dersi vermektedir.

Eğitim

  • LLB, Bilkent Üniversitesi, Hukuk Fakültesi
  • LLM, Galatasaray Üniversitesi, Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku
  • LLM, London School of Economics and Political Science (LSE), Ceza Hukuku ve Ceza Adaleti
  • Doktora, Ankara Üniversitesi, Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku

Üyelikler

  • İstanbul Barosu
  • Uluslararası Barolar Birliği, Hukukun Üstünlüğü Sorumlusu
  • Uluslararası Hukuk ve Savunuculuk Eğitimi Enstitüsü
  • Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunları Derneği Üyesi

Diller

Türkçe (anadil), İngilizce (akıcı), Fransızca (akıcı)

Günay & Erdoğan Avukatlık Bürosu ismini veya yahut ekibimizin ismini kullanmak suretiyle farklı telefon numaraları üzerinden insanlara mesajlar gönderildiği, para talep edildiği ve insanların dolandırılmaya çalışıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Büromuzun söz konusu mesajlarda yer alan IFON HB veya bu anlamda başka herhangi bir oluşumla ilgisi bulunmadığı gibi mesaj ve link göndermek suretiyle ödeme talep etmek gibi bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu kapsamda, söz konusu mesaj ve aramalara itibar etmemenizi bildirir, tarafımıza ulaştırılan numaralar hakkında yasal yollara başvurduğumuzu ve başvurmaya devam edeceğimizi ilan ederiz.